אודות

למעלה

דוד

עולם השינה הקסום

עולם השינה עורר את התענינותו של דוד ברנפלד לפני כ 19 שנה. זה החל מתוך ענין אישי בנושאי איכות השינה, ליקויים והפרעות. מהר מאד נחשפה תמונה צבעונית של עולם רחב ומענין. עולם שמתחיל ביום יום שלנו ומגיע לפינות שונות על כדור הארץ ועד לעולמות היסטוריים רחוקים.

עולם השינה מלווה את האנושות לאורך כל הדורות. הוא קיבל מקום של כבוד בסיפורים ואגדות וגם במסורות תרבותיות ודתיות ואפילו פוליטיות.

כדוגמה, מדהים לגלות את ההשפעה העצומה של החלומות על תרבויות ודתות.

הרי נאמר : ” החלום הוא אחד משישים לנבואה “.

 

דוד ברנפלד חוקר באופן עצמאי את החומר הקסום הרב של עולם השינה. את המימצאים הוא חולק בשמחה עם הציבור הרחב באתר זה ובהרצאות ומיפגשים.

המחקר העצמאי, ללא תמיכה והשפעה של גורמים כלכליים כלשהם, מאפשר התיחסות חופשית לנתונים ולפעמים גם חורגת ממוסכמות.

נושא השינה מקבל היום חשיפה רבה בעיקר בהתיחס לבעיות וליקויים בשינה ואופן הטיפול.

כל זה נמסר לנו כחבילה מוסכמת ומקובלת לגבי מהי שינה נכונה ומה לעשות אם זה לא קורה.

 

בהסתכלות רחבה יותר על עולם השינה, מתגלים גוונים רבים של תרבויות שינה שהתפתחו בפינות שונות של העולם. בחלק מהן כלל לא היו מוכרות התופעות שאנו מגדירים כ”בעיות שינה”.

כאשר מתברר שהשינה היא חלק מתמונה רחבה יותר מתעוררות שאלות לגבי אורח החיים שלנו, ההתיחסות שלנו לשעות העבודה, שעות השינה ושעות הפנאי.

מתעוררות שאלות לגבי דפוסי השינה שאנו מפתחים כבר מינקות ועד לגיל המבוגר.

אנו מקבלים מוסכמה בסיסית שהשינה חשובה וחיונית לבריאותנו וקיומנו. אם כך, מפתיע עד כמה אנחנו והסביבה שלנו פועלים בצורה שמזיקה לשינה, עם תוצאות חמורות של מתח, השמנה, בריאות לקויה ותיפקוד לקוי.

יש מקום לשאול, האם נכון לפנות לפתרונות תרופתיים מהירים כמו כדורי שינה, במקום לרדת לשורשן של בעיות.

 

בהסתכלות עוד יותר רחבה, אנחנו מוצאים בעולם השינה נוכחות מענינת במיוחד של בעלי החיים שסביבנו. עולמם של עופות, חיות, זוחלים ויצורים ימיים שפיתחו דרכי שינה מקוריות ומיוחדות שמסקרנות את החוקרים ומהוות בסיס עצום ללימוד.

העולם הרחב והמופלא של עולם השינה מועבר באמצעות סדרה של הרצאות צבעוניות בחלוקה לקהל הבוגר ולקהל הצעיר בהתאם לארוע.

פוגשים את השינה בכל יום

מענין וכדאי להכיר אותה.